V posledný novembrový deň sa stretli hráči "A" družstva, realizačný tím na čele s trénerom M.Karhanom, členovia výboru ŠK včítane starostu obce a najvernejší fanúšikovia na tradičnom posedení na konci jesennej časti súťažného ročníka 2019/2020. Tentoraz na "poľovníckej" chate zhodnotil účinkovanie družstva najmä tréner M.Karhan. Aktuálne 13 miesto s 13-timi bodmi nie je uspokojivé a je v silách družstva hrať o vyššie priečky. Sezónu ovplyvnilo aj zranenie 2 kľúčových najskúsenejších hráčov (P.Maršovský, P.Korbelič), ako aj striedavé výpadky ďalších hráčov z rôznych objektívnych a iných dôvodov. Tréner prezentoval nespokojnosť k účasti hráčov na tréningovom procese, ktorá nebola na požadovanej úrovni. V tomto aspekte bude nevyhnutné v zimnej príprave a jarnej časti súťaže zlepšenie. Vyslovil presvedčenie, že zapojením sa hore uvedených hráčov do plného tréningového procesu a zlepšením prístupu hráčov k účasti na tréningovom procese pôjde výkon mužstva v jarnej časti súťaže hore. Aj podľa jeho názoru množstvo zápasov negatívne ovplyvnili individuálne chyby hráčov čo je daň veľmi mladého hráčskeho kolektívu. Prechod z dorasteneckého veku do kategórie mužov chce určitý čas. Svoje postrehy prezentoval aj vedúci družstva M.Báchora. Apeloval na hráčov k väčšej zodpovednosti v tréningovom procese a aj účasti na zápasoch. Takisto verí, že zvýšením účasti na tréningoch sa výkon mužstva zlepší.

V hlasovaní držiteľov pernamentiek a členov výboru ŠK sa najužitočnejším hráčom jesennej časti sezóny stal Miroslav Minárik, tesne nasledovaný Richardom a Michalom Zadubanovými. Víťazovi blahoželáme a želáme všetko najlepšie aj v jarnej časti súťaže.

Zimná príprava družstva začne v januári 2020 tréningami v telocvični ZŠ a umelom ihrisku. Naplánovaná je aj účasť na zimnom turnaji BFZ.

Všetkým hráčom, realizačnémi tímu a fanúšikom želáme úspešný koniec roku 2019, príjemné prežitie Vianočných a Novoročných sviatkov a úspešný rok 2020.

V poslednom zápase jesennej časti súťažného ročníka 2019/2020 sme na ťažkom teréne remizovali s družstvom s Kalinkova 1:1. Šťastenu sme asi vyčerpali pred týždňom v Rači a tentokrát nám ukázala tú horšiu tvár. V opatrnom prvom polčase sme prehrávali po chybe brankára 0:1, našťastie sme pomerne rýchlo vyrovnali tečovanou strelou M.Zadubana. V druhom polčase sme súpera zatlačili pred jeho bránku a bohužiaľ zahadzovali jednu šancu za druhou aj zásluhou výborného výkonu súperovho brankára. Súper hrozil len z ojedinelých brejkových situácií, ktoré však taktiež zaváňali gólom. Napriek veľmi dobrému výkonu v druhom polčase sme víťazstvo nestrhli na svoju stranu a utrpeli sme tak nepríjemnú remízu. Veríme, že počas zimnej prestávky sa káder dá zdravotne do poriadku a po kvalitnej zimnej príprave hrou a výsledkami poteší fanúšikov viac ako v skončenej jesennej časti.

Z dnešného stretnutia na ihrisku prvého družstva súťaže FK Rača si privážame cenný bod. Zápletka ako z anglickej premier league sa odohrávala na ihrisku v Rači. Domáci vstúpili do zápasu razantne a už po párminútach mali výhodu nepriameho kopu zo 6 metrov po nevydarenej malej domov (viď foto). Gól sme však neinkasovali ani z ďalších domácich šancí ktoré prichádzali najmä po rýchlych krídelných akciách domácich a nebezpečných centroch. Už v 18 minúte musel striedať zraneného M.Galoviča po 1 roku vynútenej pauzy Patrik Korbelič, ktorý krátko pred prestávkou hlavou vyrovnal. V drihom polčase sme si po pekných akciách vypracovali prekvapujúco viac čistých šancí ako domáci, ale ani tutovka M.Spóda neskončila gólom. Pred koncom zápasu sme dovolili súperovi zvýšiť tlak a v 85 minúte streliť gól. Ani v takejto situácii sa však družstvo nevzdalo a po priamom kope  v 90 minúte sa podarilo vyrovnať F.Wiesnerovi (Situácia pred gólom je na druhom obrázku). Veríme, že tento výsledok povzbudí družstvo pred mimoriadne dôležitým posledným zápasom jesennej časti súťaže  s SFC Kalinkovo. Veríme, že návrat P.Korbeliča je trvalý a k dispozícii budú aj dnes zranený M.Galovič a po chorobe aj R.Zaduban.

V dnešnom stretnutí v Malackách prehralo družstvo mužov 2:0. Domáci tím s viacerými zahraničnými legionármi mohol rozhodnúť už v prvom polčase vyšším rozdielom ako 2:0, našťastie sa tak nestalo. Herný systém založený na prekopávaných loptách z obrany na týchto rýchlonohých hráčov vychádzal. Po prestávke a vystriedaní týchto hráčov sa obraz hry zmenil a po tutovke M.Minárika sme mohli zápas 20 minút pred koncom zdramatizovať. Bohužiaľ, obľúčikom preloboval brankára, ale lopta tesne minula aj bránu. Družstvo stále oslabované chorobami (R.Zaduban) či pretrvávajúcimi zraneniami hráčov (P.Korbelič,P.Maršovský,K.Múdry) silu na zvrat v zápase nenašlo.

V dnešnom domácom zápase prehralo družstvo mužov na domácom ihrisku s FC Rohožník 0:3. Scenár z posledných zápasov sa znovu opakoval, keď pri vyrovnanej hre dostávame góly po individuálnych chybách. Do prvého inkasovaného gólu bol zápas obojstranne dôrazný v osobných súbojoch bez väčších šancí. Zápas sa zlomil inkasovaním druhého gólu do šatne pred polčasovou prestávkou. V druhom polčase si súper víťazstvo poistil tretím gólom a napriek jeho poľaveniu v závere zápasu sme gól zo sľubných šancí nedali. Výsledok je tak krutejší ako predvedená hra.

Po dvoch víťazstvách prehralo v dnešnom stretnutí družstvo mužov na ihrisku aktuálne 3 mužstva tabuľky D.Lužnou 2:0. Po bezgólovom polčase s viacerými šancami domácich sme inkasovali 2 rýchle góly v 56. a 59 minúte s penalty. Na tento vývoj sme už nedokázali zareagovať. V ďalšom zápase  privítame na domácom ihrisku hráčov FC Rohožník, ktorý prekvapujúco v tomto kole na domácom ihrisku podlahol v záhoráckom derby Malackám 0:1. 

Séria nepriaznivých výsledkov na domácom ihrisku bola prerušená v desiatom kole, kedy družstvo mužov v derby zápase zvíťazilo nad družstvom PSČ Pezinok 2:1. Výdatný dážď pred začiatkom, ale čiastočne aj počas zápasu vytvoril pre hráčov ťažké podmienky. Po tradične dobrom úvode a góle M.Minárika po nedorozumení v obrane hostí bola iniciatíva na našich kopačkách prakticky celý prvý polčas napriek inkasovanému gólu z ojedinelého útoku súpera v 36 minúte. Náš rýchly gól v úvode druhého polčasu po asi najkrajšej akcii zápasu opäť M.Minárikom, však znamenal poľavenie v nasadení, čo húževnatý súper využil na vyrovnanie hry. Po nedobrovoľnom odchode T.Spóda v 70 minúte súper prebral iniciatívu a výsledok bol otvorený do konca zápasu s viacerými šancami súpera. Zápas sme však ustáli a získali mimoriadne cenné 3 body. 

Druhé tohtoročné víťazstvo sa zrodilo opäť na ihrisku súpera, tentoraz v Senci. Po opäť nervy drásajúcom konci zápasu, kedy mal súper viaceré šance na vyrovnanie, sme nakoniec uhájili tesné víťazstvo 3:2. V prvom polčase sme boli lepším tímom, ale napriek vedeniu 1:0 po peknej akcii z pravej strany a zakončeniu R.Zadubana, súper prakticky vzápätí po nedostúpení hráča vyrovnal a po individuálnej chybe sa dostal do vedenia. Chlapcom slúži ku cti že nezložili zbrane a po kolmej prihrávke a následnom faule z penalty minútu pred polčasom vyrovnal na 2:2 opäť R.Zaduban (viď foto).  Druhý polčas bol vyrovnanejší, ale paradoksne viac nádejných situácií si vypracovalo naše družstvo. Zakončiť sa nám podarilo len raz a gólom E.Korbeliča sme sa dostali do vedenia, ktoré sme udržali do konca. Chlapci striedajú pekné kombinačné momenty s množstvom "nevynútených chýb", keby sme použili tenisový slovník. Veríme, že postupom času sa tieto budú strácať.

Všetkým priaznivcom futbalu si dovoľujeme oznámiť smutnú správu, že dňa 24.9.2019 vo veku nedožitých 79 rokov zomrel najstarší dlhoročný člen starých pánov ŠK Báhoň p.Jozef Brichta. Okrem účasti v kolektíve starých pánov viedol v roku 2004 družstvo žiakov s ktorým vybojoval víťazstvo v I. triede Bratislava-vidiek (viď foto). V rokoch 2007-2008 viedol aj družstvo dorastu ŠK Báhoň. Futbal miloval a napriek ťažkej chorobe ho sporadicky hrával do minulého roka. Česť jeho pamiatke. 

Napriek prehre 0:3 s lídrom tabuľky Inter Bratislava sme videli, najmä v druhom polčase, dobrý futbal z oboch strán. Pred početnou diváckou kulisou a v príjemnom počasí sa nám v drese súpera predstavili viacerí zahraniční hráči a technicky vyspelé družstvo s jasnou prevahou v držaní lopty na svojich kopačkách. Po odstúpení T. Spóda sa situácia ešte viac skomplikovala a súper si vypracoval okrem gólov viacero šancí. Po prestriedaní súpera v druhom polčase sme hru čiastočne vyrovnali a mali sme niekoľko nebezpečných situácií pred bránou súpera. Bohužiaľ bez gólovej koncovky. Družstvo však podalo bojovný výkon s ktorým v ďalších zápasov môžeme uspieť.