V súboji štvrtého s prvým sme na trávniku na Pasienkoch v Bratislava (bývalý štadión Interu) utrpeli po dlhej dobe vysokú prehru 6:0. V kádri súpera sa tentoraz, vzhľadom k termínu zápasu, objavilo viacero hráčov z prvoligového kádra, čo bolo na ihrisku cítiť. Po našom odvážnom výkone v prvých 20 minútach prišli naše chyby a z inkasovaných gólov sme sa už nespamätali. Napriek prehre to bol určite pre mnohých hráčov poučný zápas, či už vzhľadom k prostrediu v ktorom sa odohral resp. kvalitou súpera. Veríme, že získaná skúsenosť sa pozitívne prejaví už v ďalšom neľahkom zápase v D.Lužnej.

V skôr zimnom ako jarnom počasí remizovalo družstvo mužov s ŠK Tomášov 2:2. Bez kapitána I.Lietavu začala družstvo dominantným držaním lopty a aj s prispením súpera vlastným gólom vyhrávalo do polčasu 2:0. Po zmene strán začali hostia oveľa aktívnejšie, čo prinieslo paradoksne viac našich šancí do otvorenejšej obrany súpera. Bohužiaľ šance J.Vajsa ani T.Spóda gól nepriniesli. Súper znížil po pošmyknutí sa R.Zadubana a vyrovnal 4 minúty pred koncom po dlhom nákope, pri oslabení o vylúčeného hráča a po nedorozumení v strede našej obrany. Súper tak ukázal, že aj bez vypracovanej šance sa dajú získať body.

Napriek doteraz nevídanej maródke v radách nášho družstva (P a E.Korbelič, Brichta, Spód, Galovič) remizovala družstvo v medzinárodnom zápase s družstvom Devínskej Novej Vsi 2:2. Naschvál píšem v medzinárodnom zápase, nakoľko v drese domácich hrá množstvo hráčov zo zahraničia (Brazília,Tunisko)... V dobrom bojovnom zápase musíme pochváliť naše družstvo za kvalitný výkon v druhom polčase, kedy sme po peknej akcii vyrovnali J.Vajsom a mali sme ďalšie sľubné príležitosti. Domáci sa opäť dostali do vedenia z ojedinelého vážnejšieho útoku po individuálnej akcii domáceho útočníka. Bod nám zachránil peknou strelou spoza šestnástky 4 minúty pred koncom I.Lietava. Za výkon na konci prvého a celý druhý polčas sme si možno zaslúžili aj viac než jeden bod.

Dnešný zápas družstva mužov s papierovo slabším družstvom Rusoviec prinieslo za nádherného počasia pred peknou návštevou naše víťazstvo 4:1. Po troch tutovkách v prvom polčase a vedení 1:0 prišiel prekvapujúci gól súpera do šatne, keď lopta pred brankárom "zaplávala". Úvod 2. polčasu priniesol nepríjemné okamihy, keď pre zranenie nútene opustili ihrisko T.Spód a M.Galovič (maródka mužstva sa tak už dramaticky rozrastá (P.a E.Korbelič, Brichta)). Z najmenej výraznej fázy zápasu z našej strany nás dostal brejkový gól J.Vaisa v 65 minúte. Po tomto góle sme ovládli dianie na ihrisku a okrem 2 gólov sme mali ešte ďalšie šance. Veríme, že nakoniec sme víťazstvom potešili početnú divácku návštevu a budeme sa tešiť na ďalší domáci zápas. Dnešná sobota na štadióne mala špeciálny dohru, kedy družstvo na čele s trénerom M.Karhanom posedelo v rámci osláv meninových oslávencov - trénera Miroslava Karhana a ved. družstva Miroslava Báchoru. Gratulujeme.

Aj keď po prvom polčase odchádzal do kabín tréner M.Karhan pri stave 0:0 zamyslený, nakoniec vyhralo naše družstvo presvedčivo 5:0. Po úvodných 3 našich šanciach sa druhá polovica prvého polčasu niesla v našom jasnom držaní lopty, ale bez vypracovania si streleckých pozícií. Domáci bránili s 9 hráčmi, čo nikdy nie je ľahká pozícia pre útočiace družstvo. V druhom polčase domáci viac otvorili hru čo sme pomerne rýchlo využili  a v rozmedzí 52-62 minúte (aj kurióznym gólom súperovho brankára) sme prakticky rozhodli celý zápas.  Ďalší zápas odohrá družstvo na domácom ihrisku 30.3.2019 o 15:00hod. s družstvom MFK Rusovce.

V druhom kole jarnej časti súťaže zvíťazilo naše družstvo nad súperom z Malaciek 2:1. O zápase sa gólovo rozhodlo v prvých 20 minútach zápasu. Víťazný gól strelil krásnou hlavičkou už 9-gólový I.Lietava. Na ťažkom teréne sa odohral zaujímavý zápas, kde sa družstvo Malaciek prezentovalo sympatickou snahou o technický kombinačný futbal a najmä do polčasu hrozilo najmä z krídelných priestorov. V druhom polčase sme zvýšenou aktivitou v strede poľa získali územnú prevahu z ktorej rezultovala šanca I.Lietavu a krásna strela do spojnice D.Bosého. Veľmi dobrou obrannou hrou sme súpera už k vážnejšej šanci nepustili a po zásluhe zápas doviedli do víťazného konca. V neúplnej tabuľke sme s tak posunuli už na 3 miesto tabuľky. K výkonu aj výsledku hráčom blahoželáme.

Po minime hráčov na súpiske/striedačke družstva mužov v jesennej časti súťaže (víťazný posledný zápas v Rohožníku sme odohrali s jedným náhradníkom, čo vtipne komentoval aj domáci hlásateľ), je pohľad na zoznam hráčov pre jarnú časť výrazne posilnený. Do kádra sa podarilo získať až 6 nových hráčov, pričom niektorí majú za sebou skúsenosti z vyšších súťaží. Veríme, že profesionálny tréningový proces pod vedením trénera M.Karhana prinesie svoje ovocie v podobe ich výkonnostného rastu a výkonov mužstva, na ktoré sa prídu pozrieť nielen miestni fanúšikovia, ale aj priaznivci z okolitých dedín. Čo to naznačil už úvodný zápas v Rovinke.

V 19-člennom kádri je až 11 hráčov vo veku do 23 rokov. Veríme, že pod vedením kapitána I.Lietavu a už takmer "nášho" P.Maršovského sa vytvorí dobrá partia, ktorá bude mať radosť z futbalu a bude baviť svojimi výkonmi všetkých divákov. Napriek hore uvedenému sme stále najmenší dedinský klub v súťaži s limitovanými možnosťami. Čo však môžme a chceme urobiť je vytvoriť žičlivé prostredie pre všetkých členov kádra v našom malom, ale výnimočnom prostredí futbalového ihriska pri potoku, v ktorom sa budú cítiť hráči aj diváci čo najlepšie.

Hráči

Filip Prochác (FK Slovan Ivanka pri Dunaji)

Ronald Valent (MFK Dukla Banská Bystrica)

Eduard Bartek

Za daždivého počasia sme boli svedkami výborného zápasu, ktorý mal všetko. Fantastický prvý polčas nášho družstva, ktoré po prvom polčase viedlo 3:0 a nebyť nepremenenej penalte I.Lietavu mohlo byť možno po zápase. Nasledoval však takmer dokonalý obrat domácich, ktorí po 20 minútach druhého polčasu znížili na 2:3. Nepremenením veľkej šance D.Bosým a ďalších dobrých situácií zápas gradoval do posledných sekúnd riadnej hracej doby, ako aj dlhého nadstaveného času, pričom sa na ihrisku už riadne iskrilo. Pre fanúšikov nášho družstva, ktorí vo veľkom počte zápas sledovali, infarktový duel, ktorí si však hráči z dôvodu nepremenených šancí až zbytočne v závere odtrpeli. Družstvu a trénerovi M.Karhanovi gratulujeme k prvému súťažnému víťaznému zápasu na lavičke ŠK Báhoň, ktorý vyniesol naše družstvo už na vynikajúcu 5 priečku tabuľky III.ligy. Všetkých priaznivcov pozývame na prvý domáci zápas, ktorý sa odohrá 13.3. o 15:00 hod. Súperom bude družstvo FC Malacky, ktoré v dnešnom kole zvíťazilo nad Tomášovom vysoko 6:0. Tak sa asi máme na čo tešiť.

Vo finálovom zápase zimného turnaja BFZ prehralo naše družstvo mužov s mužstvom FK Slovan Most pri Bratislave vo vyrovnanom zápase 2:0. Týmto zápasom sa prakticky končí prípravné obdobie jarnej časti súťažného ročníka 2018/2019. Nepríjemnou skutočnosťou sú zranenia niektorých hráčov už pred samotnou súťažou. Už najbližšiu nedeľu na ihrisku TJ Rovinka sa tak ukáže, či bezosporu asi najkvalitnejšia zimná príprava čo do kvality tréningového procesu a účasti hráčov na tréningoch v posledných sezónach, sa odrazí na samotnej hre a výsledkoch mužstva. Veríme, že súčasné 7.miesto v tabuľke po jesennej časti si družstvo udrží resp. ešte zlepší.

Hattrikom najstaršieho hráča P.Maršovského a novej posily Jozefa Vajsa zvíťazilo naše družstvo nad ŠK Bernolákovo vysoko 6:0. Po rýchlom góle P.Maršovského sa hra odohrávala v strede ihriska bez výraznejších šancí na jednej alebo druhej strane. Zdá sa, že o výsledku rozhodla geniálna hlavička P.Maršovského z hranice šestnástky do šibenice súperovej brány pred koncom prvého polčasu. V druhom polčase po pekných kolmých prihrávkach exceloval najmä J.Vais a dokonal možno až prekvapujúco vysoké víťazstvo nášho družstva. Vo finále sa stretneme s družstvom Most pri Bratislave 3.3.2019 na ihrisku FC Petržalka.