V poslednom kole tohto súťažného ročníka remizovalo družstvo mužov s tretím tímom tabuľky z Rohožníka 1:1. Vo výbornom zápase, ktorý okrem gólov ponúkol aj tyčky v pomere 2:3 sme viedli po peknej akcii J.Vajsa a góle E.Korbeliča. Súper vyrovnal 10 minút pred koncom a napriek viacerým šanciam na obidvoch stranách zápas skončil remízou. V hlasovaní držiteľov pernamentiek o najužitočnejšieho hráča jarnej časti súťaže dostal najviac hlasov Matej Galovič. Gratulujeme. Vzhľadom k ukončeniu pôsobenia v našom družstve bol ocenený prezidentom klubu T.Bartkom a členom výboru J.Chudým aj najlepší strelec I.Lietava. Nasleduje cca 2 mesačná prestávka počas ktorej bude prvoradou úlohou poskladať káder, ktorý bude konkurenciaschopný aj v ďalšom ročníku súťaže.  Historicky najlepšie umiestnenie v III. lige t.j. 4. miesto zaväzuje.

V preposlednom zápase súťažného ročníka 2018/2019 zvíťazilo družstvo mužov na ihrisku v Bernolákove 2:0. Táto výhra nám otvára možnosť zabojovať v poslednom kole o najlepšie umiestnenie družstva mužov v histórii nášho účinkovania v III.lige t.j. o 4 miesto (doteraz najlepšie umiestnenie v ročníku 2015/2016 - 5. miesto). Za súpera však budeme mať stabilne popredné družstvo súťaže FC Rohožník.

Napriek celozápasovej územnej prevahe, množstva rohových kopov a šancí sme výborného brankára hostí neprekonali. Kto nedá gól nemôže vyhrať a to sa presne stalo. Snaživý súper bojujúci o záchranu v súťaži nakoniec strelil gól a získal cenné víťazstvo. Zranenia, ktoré prenasledujú naše družstvo v tejto sezóne v neuveriteľnej miere, zapríčinilo skoré odstúpenie T.Spóda. Potešujúce ale je, že na ihrisku sa po dlhej dobe opäť predstavil E.Korbelič. Dúfajme, že k ďalším zraneniam do konca súťažného ročníka už nepríde.

V ďalšom zápase družstva mužov na pôde druhého mužstva tabuľky v Rači sme prekvapili domácich veľmi dobrým úvodom, ktorý sme korunovali aj pekným gólom hlavou I.Lietavu. Napriek následnému vyrovnaniu hry sme to boli my, kto mohol rozhodnúť zápas po vydarených kontrách J.Vajsa a M.Zadubana, no gól už nepadol. Aj v druhom polčase sme videli dobrý zápas s väčšími možnosťami na našej strane. Bohužiaľ, 10 minút pred koncom sme inkasovali po individuálnej chybe gól a napriek obojstrannej snahe do posledných sekúnd sa už stav zápasu nezmenil. Družstvu treba za predvedený výkon pogratulovať, škoda len stratených 2 bodov z zranenia P.Maršovského.

V ďalšom zápase III. ligy sme sa stretli s tradičným súperom z Mostu pri Bratislave, ktorému sme mali vracať prehru z finále zimného turnaja BFZ. Podarilo sa nám to len na 50%, nakoľko sme so súperom remizovali 2:2. Zápas sa začal minútou ticha za zosnulého 22 ročného nášho bývalého hráča Filipa Urbanovského.  Po taktickom prvom polčase sa hra otvorila a v rušnom druhom polčase si diváci prišli na svoje. Najmä gól z 25m T.Spóda bol ukážkový. Bohužiaľ, ponúknutú šancu na víťazstvo sme pár minút pred koncom vinou nepremenenej penalty tým istým hráčom nevyužili. Za bojovný výkon však treba hráčom pogratulovať. Stále tak držíme vynikajúce 4 miesto tabuľky III.ligy.

V dnešnom prestížnom stretnutí v Pezinku zvíťazilo družstvo mužov po takticky výborne zvládnutom zápase nad domácim družstvom presvedčivo 3:1, keď domácich prakticky nepustilo do žiadnej šance a naopak s rýchlych protiútokov sme mohli výsledok ešte prikrášliť. Gratulujeme ! Ďalšie kolo odohrá mužstvo na domácom trávniku budúcu sobotu 11.5.2019 o 17:00 hod. proti ťažkému súperovi z Mostu pri Dunaji. Prídťe povzbudiť našich hráčov.

Na prvého mája sme prerušili nepriaznivú sériu a vyhrali sme nad družstvom Slovan Ivanka pri Dunaji 3:0. Po prvom viac menej náhodnom góle prišli pekné akcie zakončené gólmi T.Spóda a I.Lietavu. Potešila aj pekná návšteva divákov, ktorí videli korektný zápas bez ostrých súbojov na obidvoch stranách.

V poslednom aprílovom zápase prehralo družstvo mužov na ihrisku v D.Lužnej s domácim družstvom 2:0. O výsledku rozhodli zaváhania v obranných činnostiach stopérov a brankára. Kým v prvom polčase mali výrazne navrch domáci, druhý polčas bol herne vyrovnanejší s náznakmi našich šancí. Gól sme však už v druhom zápase po sebe nedali a bez gólov sa vyhrávať nedá. Súťaž rýchle pokračuje a ďalší zápas odohrá družstvo na domácom ihrisku už v stredu 1.5.2019 o 17:30 s družstvom Ivanky pri Dunaji. Príďte povzbudiť našich hráčov.

V súboji štvrtého s prvým sme na trávniku na Pasienkoch v Bratislava (bývalý štadión Interu) utrpeli po dlhej dobe vysokú prehru 6:0. V kádri súpera sa tentoraz, vzhľadom k termínu zápasu, objavilo viacero hráčov z prvoligového kádra, čo bolo na ihrisku cítiť. Po našom odvážnom výkone v prvých 20 minútach prišli naše chyby a z inkasovaných gólov sme sa už nespamätali. Napriek prehre to bol určite pre mnohých hráčov poučný zápas, či už vzhľadom k prostrediu v ktorom sa odohral resp. kvalitou súpera. Veríme, že získaná skúsenosť sa pozitívne prejaví už v ďalšom neľahkom zápase v D.Lužnej.

V skôr zimnom ako jarnom počasí remizovalo družstvo mužov s ŠK Tomášov 2:2. Bez kapitána I.Lietavu začala družstvo dominantným držaním lopty a aj s prispením súpera vlastným gólom vyhrávalo do polčasu 2:0. Po zmene strán začali hostia oveľa aktívnejšie, čo prinieslo paradoksne viac našich šancí do otvorenejšej obrany súpera. Bohužiaľ šance J.Vajsa ani T.Spóda gól nepriniesli. Súper znížil po pošmyknutí sa R.Zadubana a vyrovnal 4 minúty pred koncom po dlhom nákope, pri oslabení o vylúčeného hráča a po nedorozumení v strede našej obrany. Súper tak ukázal, že aj bez vypracovanej šance sa dajú získať body.