Vážení športoví priatelia,

fungovanie ŠK v súčasnom rozsahu  ("A" mužstvo mužov, prípravka U13 a U11) a kvality si vyžaduje finančné zdroje, ktoré dotácia OÚ pokrýva z necelých 50%. Výbor ŠK je preto nútení hľadať ďalšie zdroje príjmov v nemalom rozsahu.

Poukázania 2 resp. 3% Vašich daní, podobne ako v roku 2019, pomôže výboru ŠK pokryť finančné potreby klubu.  

Okrem futbalového zázemia (hracia plocha, kabíny, dresy, lopty...) bolo doteraz postupné materiálne vybavovanie družstiev v réžii  trénera a rodičov aj s prispením 2% dane. Aj v roku 2020 chce výbor ŠK pokračovať v tradícii ponechania prostriedkov z 2% (3%) daní rodičmi pre potreby hráčov družstiev U13 a U11 resp. ďalšieho družstva prípravky.

Ako je zrejmé z názvu tohto príspevku, je v prípade ŠK rozumné hovoriť o 3% daní , nakoľko práce v areáli ihriska a aktivity ŠK sú tak rozsiahle, že bez dobrovoľníckej činnosti ich nie je možné zvládnuť a vieme ich teda potvrdiť. Pre tento účel je pripravené tlačivo, ktoré doložte spolu s "Potvrdením o zaplatení dane" a  "Vyhlásením o poukázaní  podielu zaplatenej dane pre ŠK Báhoň" pre príslušný daňový úrad. V prípade trvalého pobytu Báhoň je to Daňový úrad Pezinok, Moyzesova ul. č. 2, 902 01 Pezinok.

V prípade záujmu poukázať 3% daní pre ŠK vyžiadajte si doklad "Potvrdenie klubu o dobrovoľníckej činnosti pre ŠK" zaslaním požiadavky na mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. My Vám príslušné tlačivo obratom doručíme.

Dokedy darovať 2%(3%) z dane?

Okamžite po obdržaní „Potvrdenia o zaplatení dane“ od zamestnávateľa (najneskôr do do 30. apríla 2019) .

Ak ste SZČO, resp. firma, termín je už 31. 3. 2020. 

Ako vypočítať 2%?

K výslednej sume dospejete tak, že do riadka 12 Vyhlásenia napíšete sumu, ktorú ste odviedli na dani – nájdete ju v riadku 23 v Potvrdení, ktoré vám vystaví zamestnávateľ. Následne do riadka 13 Vyhlásenia doplníte 2 percentá zo sumy v riadku 12. (riadok 13 = riadok 12 x 0,02).

Ďakujeme!

Výbor ŠK

 

 Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane pre ŠK Báhoň