V poslednom kole zimného turnaja BFZ zvíťazilo družstvo mužov and FC Jelka pekným gólom E.Korbeliča v poslednej sekunde zápasu 2:1.  Vo vyrovnanom stretnutí za asistencie systému VAR (na obrázku) boli šance na oboch stranách a nakoniec sme tentoraz boli my Tí šťastnejší. Napriek výhre sme v tabuľke obsadili druhé miesto a do vyraďovacej časti turnaja z našej skupiny z prvého miesta postupuje družstvo Bernolákova. Do začiatku súťaže ostávajú ešte 3 týždne, čo je dostatočný priestor na odstránenie nedostatkov, ktoré ukázal aj zimný turnaj. V samotnej súťaži slabý súper nebude a každý zápas bude dôležitý. O nasledujúcich prípravných zápasoch Vás budeme informovať.

V predposlednom zápase zimného turnaja BFZ prehralo družstvo mužov s prvým tímom V. ligy z Novej Dedinky 1:2.

Napriek územnej prevahe sme po polčase prehrávali 2:0, pričom dva samostatné nájazdy na brankára hostí M.Zadubana gólom bohužiaľ neskončili . Po prestriedaní hráčov v druhom polčase sa podarilo znížiť krásnou strelou M.Minárika. Bohužiaľ, viac gólov sa nám streliť nepodarilo. Aj v tomto zápase sme sa presvedčili, že bez maximálneho nasadenia a bojovnosti sa nedá vyhrať ani s papierovo slabším súperom.

V treťom kole zimného turnaja BFZ zvíťazilo družstvo mužov nad účastníkom VI. ligy vysoko 7:0. O góly sa postarali T.Spód, M.Zaduban,M.Galovič a po dva góly pridali bratia P. a  E. Korbeličoví. 

V druhom kole zimného turnaja BFZ remizovalo družstvo mužov s ŠK Bernolákovo 2:2. V taktickom zápase sme po pohotovom góle T.Spóda vyhrávali 1:0. Súper však zápas otočil a viedol 2:1. Peknou hlavičkou z rohového kopu vyrovnal R.Zaduban. Družstvá z III.TIPOS ligy sa tak rozišli spravodlivou remízou.

V prvom kole zimného turnaja BFZ zvíťazilo družstvo mužov na súperom z Kráľovej pri Senci tesne 2:1 2 gólmi E.Korbeliča. V kádri sa objavilo viacero nových hráčov a takisto ich priebežné striedanie podčiarklo prípravný charakter stretnutia, prakticky v úvode zimnej prípravy po 2 mesačnej prestávke. Z hľadiska kvality súpera bude iste ťažší už nasledujúci súper ŠK Bernolákovo s ktorým sa stretneme budúcu nedeľu 2.2.2020 o 11:00 hod.  

Vážení športoví priatelia,

každoročná edícia zimného turnaja BFZ je predo dvermi. Už tradične sa ho zúčastňuje aj naše družstvo mužov.

Tento ročník začína už túto nedeľu 26.1.2020.

Na ihrisku NTC Senec sa naše družstvo postupne stretne s družstvami:

26.1.2020 11:00 MŠK Kráľová pri Senci

2.2.2020 11:00 ŠK Bernolákovo

9.2.202 13:00 FK Veľká Mača

16.2.2020 11:00 ŠK Nová Dedinka

23.2.2020 13:00 FC Jelka

Zaželajme družstvu, aby využilo tento turnaj (bez zranení), na kvalitnú prípravu na jarnú časť súťaže, pre ktorý je najmä určený.

Vážení športoví priatelia,

čas rýchle beží a po zimnej prestávke hráči "A" družstva dnes začali so zimnou prípravou na jarnú časť TIPOS III. ligy ročníka 2019/2020.

Ako už bolo koncom roku 2019 slovenskými médiami prezentované a predpokladám že futbalovými fanúšikmi zaregistrované, pôsobenie v našom klube ukončil doterajší tréner Miroslav Karhan, ktorý prijal ponuku druholigového klubu KFC Komárno. Aj touto cestou by sme sa mu chceli za jeho ročné pôsobenie v ŠK Báhoň poďakovať  a zaželať mu v jeho novom pôsobisku veľa úspechov. Zároveň si dovoľujeme všetkých priaznivcov informovať, že novým trénerom sa stal pán Vladimír Bertok. Ide o mimoriadne skúseného trénera, ktorý minulý rok viedol treťoligový tím Galanty. Veríme, že svojimi skúsenosťami pomôže mladému kolektívu v náročnej jarnej časti sezóny posunúť sa v tabuľke na vyššie priečky. Kľúč k tomuto cieľu však majú najmä samotní hráči momentálne svojim zodpovedným prístupom k tréningovému procesu počas zimnej prípravy, ktorá je pre úspech v jarnej časti ročníka mimoriadne dôležitá. 

V posledný novembrový deň sa stretli hráči "A" družstva, realizačný tím na čele s trénerom M.Karhanom, členovia výboru ŠK včítane starostu obce a najvernejší fanúšikovia na tradičnom posedení na konci jesennej časti súťažného ročníka 2019/2020. Tentoraz na "poľovníckej" chate zhodnotil účinkovanie družstva najmä tréner M.Karhan. Aktuálne 13 miesto s 13-timi bodmi nie je uspokojivé a je v silách družstva hrať o vyššie priečky. Sezónu ovplyvnilo aj zranenie 2 kľúčových najskúsenejších hráčov (P.Maršovský, P.Korbelič), ako aj striedavé výpadky ďalších hráčov z rôznych objektívnych a iných dôvodov. Tréner prezentoval nespokojnosť k účasti hráčov na tréningovom procese, ktorá nebola na požadovanej úrovni. V tomto aspekte bude nevyhnutné v zimnej príprave a jarnej časti súťaže zlepšenie. Vyslovil presvedčenie, že zapojením sa hore uvedených hráčov do plného tréningového procesu a zlepšením prístupu hráčov k účasti na tréningovom procese pôjde výkon mužstva v jarnej časti súťaže hore. Aj podľa jeho názoru množstvo zápasov negatívne ovplyvnili individuálne chyby hráčov čo je daň veľmi mladého hráčskeho kolektívu. Prechod z dorasteneckého veku do kategórie mužov chce určitý čas. Svoje postrehy prezentoval aj vedúci družstva M.Báchora. Apeloval na hráčov k väčšej zodpovednosti v tréningovom procese a aj účasti na zápasoch. Takisto verí, že zvýšením účasti na tréningoch sa výkon mužstva zlepší.

V hlasovaní držiteľov pernamentiek a členov výboru ŠK sa najužitočnejším hráčom jesennej časti sezóny stal Miroslav Minárik, tesne nasledovaný Richardom a Michalom Zadubanovými. Víťazovi blahoželáme a želáme všetko najlepšie aj v jarnej časti súťaže.

Zimná príprava družstva začne v januári 2020 tréningami v telocvični ZŠ a umelom ihrisku. Naplánovaná je aj účasť na zimnom turnaji BFZ.

Všetkým hráčom, realizačnémi tímu a fanúšikom želáme úspešný koniec roku 2019, príjemné prežitie Vianočných a Novoročných sviatkov a úspešný rok 2020.

V poslednom zápase jesennej časti súťažného ročníka 2019/2020 sme na ťažkom teréne remizovali s družstvom s Kalinkova 1:1. Šťastenu sme asi vyčerpali pred týždňom v Rači a tentokrát nám ukázala tú horšiu tvár. V opatrnom prvom polčase sme prehrávali po chybe brankára 0:1, našťastie sme pomerne rýchlo vyrovnali tečovanou strelou M.Zadubana. V druhom polčase sme súpera zatlačili pred jeho bránku a bohužiaľ zahadzovali jednu šancu za druhou aj zásluhou výborného výkonu súperovho brankára. Súper hrozil len z ojedinelých brejkových situácií, ktoré však taktiež zaváňali gólom. Napriek veľmi dobrému výkonu v druhom polčase sme víťazstvo nestrhli na svoju stranu a utrpeli sme tak nepríjemnú remízu. Veríme, že počas zimnej prestávky sa káder dá zdravotne do poriadku a po kvalitnej zimnej príprave hrou a výsledkami poteší fanúšikov viac ako v skončenej jesennej časti.

Z dnešného stretnutia na ihrisku prvého družstva súťaže FK Rača si privážame cenný bod. Zápletka ako z anglickej premier league sa odohrávala na ihrisku v Rači. Domáci vstúpili do zápasu razantne a už po párminútach mali výhodu nepriameho kopu zo 6 metrov po nevydarenej malej domov (viď foto). Gól sme však neinkasovali ani z ďalších domácich šancí ktoré prichádzali najmä po rýchlych krídelných akciách domácich a nebezpečných centroch. Už v 18 minúte musel striedať zraneného M.Galoviča po 1 roku vynútenej pauzy Patrik Korbelič, ktorý krátko pred prestávkou hlavou vyrovnal. V drihom polčase sme si po pekných akciách vypracovali prekvapujúco viac čistých šancí ako domáci, ale ani tutovka M.Spóda neskončila gólom. Pred koncom zápasu sme dovolili súperovi zvýšiť tlak a v 85 minúte streliť gól. Ani v takejto situácii sa však družstvo nevzdalo a po priamom kope  v 90 minúte sa podarilo vyrovnať F.Wiesnerovi (Situácia pred gólom je na druhom obrázku). Veríme, že tento výsledok povzbudí družstvo pred mimoriadne dôležitým posledným zápasom jesennej časti súťaže  s SFC Kalinkovo. Veríme, že návrat P.Korbeliča je trvalý a k dispozícii budú aj dnes zranený M.Galovič a po chorobe aj R.Zaduban.