Atypický hodový zápas "bez divákov" na ťažkom rozmoknutom teréne sme si nezaslúžili prehrať. Napriek opatrnej hre na obidvoch stranách sme ukázali viac iniciatívy a gólových príležitostí. Bohužiaľ, za chrbát veľmi dobrého brankára súpera neprešla ani strela I.Lietavu  a po strele P.Šarmíra sa lopta od brvna odrazila do poľa. Ku gólu neviedlo ani množstvo priamych a rohových kopov. Súper naopak po štandardnej situácii a odrazenej lopte po prvej vydarenej strele skóroval 15 minút pred koncom zápasu. Aj takýto vie byť futbal. Za snaživý výkon však treba hráčom poďakovať. Veríme, že v nasledujúcom zápase sa šťastie prikloní aj na našu stranu a s Ivanky pri Dunaji prídeme s dobrým výsledkom. 

V odloženom 3. kole súťaže zvíťazilo dnes družstvo mužov nad MFK Rusovce 4:1. Začali sme veľkým náporom s ktorého rezultovalo množstvo vyložených šancí, ktoré sme však bohužiaľ nepremieňali. O otvárací gól sa postaral hlavou P.Maršovský. Súper hrozil s ojedinelých rýchlych brejkov a z jedného z nich o pár minút vyrovnal. V aktivite sme však nepoľavili a odmena prišla tesne pred prestávkou v podobe gólu M.Cingela. Po prestávke sa však obraz hry výrazne zmenil. Menej dôrazné napádanie súpera z našej strany súper využil a prebral iniciatívu, aj v dôsledku našich nepresností v rozohrávke. Rozhodujúci sa ukázal priamy kop I.Lietavu, keď po jeho prudkej strele brankárovi lopta vypadla o do siete ju pohotovo dopravil opäť M.Cingel. Krásnu bodku za víťazným zápasom dal utešenou strelo z 20m M.Zaduban. Veríme, že zápas hráčom vleje do žíl potrebnú sebadôveru pred ďalším náročným zápasom, ktorý družstvo odohrá na domácom ihrisku v nedeľu 4.10.2020 o 15:30 s družstvom MŠK Senec.

V dnešnom stretnutí družstva mužov sme body z ihriska v Tomášove nepriniesli. Písať o legionároch v mužstvách súperov sa stáva pravidlom, pričom v družstve domácich  boli tentoraz štyria hráči z Brazílie. Napriek tomu sme odohrali takmer vyrovnaný zápas. V prvom polčase po jednej vyloženej šanci na obidvoch stranách, keď odrazenú prihrávku neúnavného P.Maršovského brankár súpera reflexívne chytil takmer na bránkovej čiare. Druhý polčas sme začali dobre aj zásluhou striedajúceho I.Lietavu, ktorý vniesol do hry presnejšiu rozohrávku v útočnej fáze, ktorá nám dovtedy chýbala. Bohužiaľ, inkasovali sme gól z penalty, čo našu snahu o aktívnejšiu hru zbrzdilo. Pri následnej otvorenejšej hre v snahe vyrovnať nás súper ohrozoval svojimi rýchlonohými hráčmi, pričom vyloženú šancu zlikvidoval náš brankár a následne nám pomohla žrď. Z našej strany zaujali hlavičky I.Lietavu a M.Zadubana tesne nad hornou žrďou.  Keď v sieti súpera neskončila lopta ani po akrobatickom kúsku opäť I.Lietavu v samom závere zápasu, odišli sme aj tentoraz bez bodov. Veríme, že príchodom I.Lietavu sa zvýši útočná sila družstva, čo môžeme dokázať už v nasledujúcom dohrávanom zápase s družstvom z Rusoviec na domácom ihrisku túto stredu 30.9.2020 o 16:00 hod.

Vo včerajšom treťom domácom zápase po sebe družstva mužov podľahlo družstvu Malaciek 1:2. Napriek územnej prevahe súpera sme ho do vyložených šancí nepúšťali a polčas skončil zmierlivo 0:0. Inkasovali sme hneď po prestávke s nevinnej akcie súpera, čo ešte viac nalomilo psychiku družstva. Súper sa snažil kontrolovať priebeh zápasu, čo sa mu takmer vypomstilo, keď naše zvýšené úsilie bolo odmenené vyrovnávajúcim gólom M.Minárika v 76 minúte zápasu. Bohužiaľ, ani to nám na aspoň bod nestačilo. Po góle nás súper opätovne zatlačil a po sérii individuálnych chýb a následnom nepokrytí súpera nám v 84 minúte strelou k tyči strelil víťazný gól.

Varovanie, ktoré som vyslovil v poslednom komentári ohľadom vyrovnanosti družstiev tejto súťaže bez ohľadu na ich postavenie v tabuľke nepadlo na úrodnú pôdu. V dnešnom domácom stretnutí prehralo družstvo mužov s Kalinkovom vysoko 1:5. Okrem kvality súpera sa však pod výsledok podpísali hrubé individuálne chyby našich hráčov v prvom polčase, čo súper, opätovne s tromi legionármi, pohotovo využil. Napriek nepopierateľnej  snahe v druhom polčase za stavy 1:4 so zápasom niečo urobiť sa nám to, aj vinou nevyužitých šancí, nepodarilo. Ostáva len veriť, že smolný zápas máme za sebou a v ďalšom domácom zápase s družstvom Malaciek sa  podarí odohrať lepší zápas. Bude to však vyžadovať koncentráciu od prvej minúty a zvýšenú bojovnosť všetkých hráčov počas celého zápasu. 

Po nečakanom víťazstve nad Interom Bratislava prišla na domácom trávniku prvá prehra s družstvom Bernolákova. Vo vyrovnanom zápase rozhodla individuálna akcia legionára v družstve hostí, na ktorú sme už nenašli odpoveď. V rušnom zápase sme ako prví mali šance na skórovanie a po góle volala najmä strela E.Korbeliča, ktorú súperov brankár reflexívne vyrazil nohou. Potom mal šance aj náš súper a od gólu nás zachránil bravúrnymi zákrokmi náš brankár. V druhom polčase sme si vypracovali územnú prevahu, ktorá však vyložené šance nepriniesla. Súper hrozil s protiútokov ťahaných početnými legionármi v jeho drese a viackrát nás opätovne podržal náš brankár. Vzhľadom k nahustenému programu treba na prehru rýchle zabudnúť a treba sa sústrediť na ďalší zápas s družstvom Kalinkova. Súťaž je vyrovnaná a napriek momentálnemu postaveniu družstva súpera v tabuľke to určite nebude ľahký zápas.

Vážení športoví priatelia, z dôvodu zdravotných problémov na strane súpera je už raz odložený zápas 3.kola s mužstvom MFK Rusovce, ktorý sa mal uskutočniť zajtra t.j. 9.9.2020 opätovne odložený. O náhradnom termíne Vás budeme informovať.

Po troch remízach sa družstvo mužov dočkalo prvého víťazstva. Chutí o to viac, že sa zrodilo na ihrisku prvého družstva v tabuľke Interu Bratislava. Na ihrisku v Stupave predviedlo mužstvo opäť takticky takmer bezchybný výkon počas celého zápasu. Napriek výraznej územnej prevahe súpera veľmi dobrou organizáciou hry nedovolilo súperovi (okrem dvoch-troch prípadov) dostať sa do vyložených gólových šancí. Naše družstvo hrozilo najmä z nebezpečných kontier a ťažilo z chýb súpera v obrane. Po nedorozumení obrancu súpera s brankárom pri malej domov otvoril skóre P.Šarmír. Po ďalšom rýchlom útoku dal druhý gól vďaka dôrazu pred bránkou súpera E.Korbelič. Aj vďaka spoľahlivému výkonu nášho brankára sme tento prekvapujúci, ale o to cennejší výsledok udržali do konca zápasu. Veríme, že tento výsledok družstvo dobre naladí na ďalší nahustený program domácich zápasov, ktorý odštartuje už túto stredu 9.9. a pokračuje 12.,15. a 19.9.2020 (!) postupne s družstvami Rusoviec, Bernolákova, Kalinkova a Malaciek. Veríme, že priaznivci si napriek hracím dňom aj v stredu nájdu cestu na štadión a prídu povzbudiť našich hráčov. 

Aj v treťom súťažnom stretnutí tohtoročného ročníka III.ligy sme sa zo súperom rozišli remízou, tentoraz na ihrisku súpera TJ Rovinka 2:2. Tri zápasy a tri remízy - takú sériu sme ešte nemali. Po vedúcom góle P.Maršovského sme v závere 1. polčasu dvakrát inkasovali a prehrávali sme 2:1, pričom súper mal ešte ďalšie príležitosti. Zlepšenou hrou v druhom polčase sme však súpera zatlačili a po sporných verdiktoch rozhodcov sme mohli kopať aj penalty. Nakoniec sme vyrovnali v 90 minúte zásluhou M.Minárika. Vzhľadom ku komplikáciám s odohraním zápasov Ďalší zápas odohrá družstvo mužov opäť na ihrisku súpera, tentoraz s favoritom súťaže Interom Bratislava 5.9.2020
o 16:30. Tu by sme určite remízu brali...

V druhom súťažnom zápase remizovalo družstvo mužov na v Devínskej Novej Vsi 0:0 a pripísalo si do tabuľky ďalší bod.